Debata o projektowaniu graficznym

Łódzka klubokawiarnia Owoce i Warzywa i Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) na zakończenie przeglądu Wektor/Pixel/2011 zapraszają na wielką łódzką debate graficzną. Prowadzącym będzie prezes STGU Dawid Korzekwa.

1 września, klubokawiarnia OWOCE I WARZYWA / Łódź / Traugutta 9, godz. 18

Przez całe wakacje w Owocach i Warzywach prezentowane były prace zaprojektowane przez łódzkich grafików w ostatnim roku. Swoje wystawy miały studia: Polkadot, Ortografika, Fajne Chłopaki, Politański Design, Fuse Collectiv, Grafixpol, a także freelancerzy: Marysia Rybicka, Krzysztof Iwański, Katarzyna Jasińska i Michał Justyna. Widzieliśmy obrazy, teraz chcemy usłyszeć co ich autorzy mają do powiedzenia.

1 września, o godz. 18:00 spotkamy się by porozmawiać o polskim i łódzkim projektowaniu graficznym jak i realiach pracy w zawodzie projektanta.

Podczas spotkania w klubokawiarni Owoce i Warzywa w Łodzi będziemy wspólnie szukać odpowiedzi między innymi na pytania takie jak:

  • Czy rośnie świadomość estetyczna klientów i odbiorców?
  • Czy bliskość wielkiego biznesu i agencji reklamowych jest przeszkodą czy może są sposoby by radzić sobie bez tych elementów?
  • Jakie zmiany zaszły na przestrzeni ostatnich lat, czy jest zauważalny progres, dynamika w projektowaniu graficznym?
  • Czy klienci dostrzegają istotność dobrych projektów graficznych?
  • Co może być szansą dla rozwoju branży graficznej w Łodzi?
  • Jak studia projektowe zdobywają klientów? Co decyduje: cena czy projekt?
  • Jak edukować klientów i potencjalnych, przyszłych klientów?
  • Jak budować społeczną świadomość, że dobry projekt kosztuje czas i pieniądze? („Jestem ilustratorem – zrobię grafikę za bułkę”).

Będziemy się zastanawiać także nad etyką przetargów i konkursów graficznych oraz poziomem kształcenia na uczelniach wyższych oraz przełożeniem teorii nad praktyką.

Zapraszamy do udziału w debacie, w luźnej atmosferze, zarówno projektantów jak i klientów,z Łodzi jak i całej Polski – każdy głos się liczy.

Prowadzącym spotkanie będzie DAWID KORZEKWA* – prezes STGU. W dyskusji z nim wezmą udział czołowi łódzcy graficy, którzy przez całe wakacje prezentowali swoje prace w Owocach i Warzywach.

Dawid Korzekwa – grafik-projektant; doktor sztuk plastycznych, adiunkt w Katedrze Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Prezes Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej STGU (od 2007) Stypendysta Ministra Kultury (2005). Dyrektor artystyczny Magazynu Literackiego “Kursywa” (2004-2007). Autor logotypu Salonu Plakatu Polskiego
organizowanego przez Muzeum Plakatu w Wilanowie. Komisarz Międzynarodowego Biennale Studenckiej Grafiki Projektowej AGRAFA (2006-2009). Specjalizuje się w projektowaniu prasowym, książce, identyfikacji wizualnej i plakacie. Prowadzi własną firmę DWT group.

[nggallery id=78]

© 2010-2017 Design It Poland created by Kuka Design

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?