„Moje Miasto” – refleksja nad przestrzenią miasta

Wystawa „Moje Miasto” to cykl wielkoformatowych obrazów łączący malarstwo z architekturą. Obrazy opowiadają o odczuwaniu miasta. Interpretują je jako przestrzeń pustą, zgeometryzowaną i odartą z ludzkiego wymiaru. Wernisaż wystawy odbędzie się 6 listopada w Galerii Centrum Designu Gdynia.

Wystawa ma skłonić do refleksji o przestrzeni publicznej. Autorka chce zwrócić uwagę na to, czym tak naprawdę otaczamy się w życiu codziennym i czy naprawdę jest nam to niezbędne. Czy przestrzeń publiczna musi koniecznie być kojarzona z chaosem? Czy nie lepiej by czasami było mniej niż więcej? Obrazy przedstawiają wizję miasta z lotu ptaka, odartego ze wszystkiego co znamy i co jest nam bliskie.

Inspiracją do powstania obrazów była kolizja dwóch pasji – do architektury i do malarstwa. Świat, który powstał na wystawę jest wypełniony pustką. Gdy podchodzi się bliżej do obrazu, który na pozór jest równy jak od linijki, dostrzega się jednak małe zachwiania krawędzi, wyjście za linię. – Chciałam, aby miasto miało ludzki wymiar tylko wtedy, gdy mu się przyglądamy – mówi Ewa Pietrzak, autorka obrazów. W codziennym życiu, również nie dostrzegamy pewnych detali przestrzeni publicznych, a to tylko dlatego, że szkoda nam czasu by się zatrzymać i rzeczywiście popatrzeć.

Na wystawie zaprezentowane będzie malarstwo, rzeźba oraz projekt muralu wraz z projekcją. – Mam nadzieję, że ludzie przyjdą na wystawę oczekując, iż zobaczą coś oczywistego, a wyjdą zastanawiając się nad tym co właściwie zobaczyli –  dodaje artystka. Prace malarskie oraz rzeźba, zostały wykonane na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w latach 2014/2015.

 

Wernisaż:  piątek  6 listopada  o godz. 18:00
Miejsce:  Galeria Centrum Designu Gdynia | PPNT Gdynia | budynek III | Al. Zwycięstwa 96/98
Czas trwania:  7–20 listopada 2015 | godz. 10:00 – 18:00  (z wyłączeniem poniedziałków).

 

Ewa Pietrzak, urodzona w Gdyni, absolwentka Politechniki Gdańskiej na Wydziale Architektury i Urbanistyki oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa. Brała udział programie Erasmus na niemieckiej uczelni Kunsthoschule. Prace malarskie prezentowane były na tegorocznych targach sztuki „NordArt” w Büdelsdorfie. Wiąże swoją przyszłość z obiema dziedzinami: malarstwem oraz architekturą.

centrumdesignu.gdynia.pl

© 2010-2017 Design It Poland created by Kuka Design

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?