Osobowości designu w Krakowie!

Znakomite osobowości związane z dizajnem i projektowaniem odwiedzą Kraków na początku listopada. Na wydarzenie Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem (6-8 listopada 2015) przyjadą m.in. Carol Morgan, Drew Plunkett, prof. Marek Cecuła, Zuzanna Skalska, prof. Władysław Pluta, Filip Springer czy Piotr Nawara. Organizatorem Zaprojektowanych jest Szkoła Wnętrz i Przestrzeni, a współorganizatorami: Prodesigne, MyHome.pl, Fundacja Piękna Polska oraz KOŁO.

Carol Morgan to międzynarodowy menadżer zajmujący się sprawami komunikacji. Doradza wielu firmom związanym z modą czy dizajnem, wykłada także w prestiżowej uczelni Central Saint Martins w Londynie. W czasie Zaprojektowanych, w siedzibie Szkoły Wnętrz i Przestrzeni, poprowadzi trzydniowe warsztaty „Design Communication”, które będą skierowane są do projektantów wnętrz i produktu. Będą mówiąc o promocji i komunikowaniu się przy pomocy własnego portfolia, produktu lub marki. Chętnych było tak dużo, że organizatorzy utworzyli dodatkową grupę!

Drew Plunkett ukończył Royal College of Art, pracował jako projektant wnętrz w Londynie i Glasgow. Był dziekanem Wydziału Projektowania Wnętrz w Glasgow School of Art, a do 2010 roku uczy również w Australii, Chinach i Stanach Zjednoczonych. Niedawno ukończył serię książek o projektowaniu sklepów, barów, restauracji, hoteli i biur. W czasie Zaprojektowanych, w siedzibie Szkoły Wnętrz i Przestrzeni, poprowadzi trzydniowe warsztaty „Building Identity” dotyczące projektowania wnętrz komercyjnych (6-8 listopada, są jeszcze wolne miejsca).

Prof. Marek Cecuła to światowej sławy artysta, ceramik, pedagog i kurator. W latach 1985-2004 był dziekanem Wydziału Ceramiki w Parsons School of Design w Nowym Jorku, 2004-2010 – profesorem gościnnym w National Academy of the Arts w Bergen. Jest także profesorem w Royal College of Art w Londynie. Przez wiele lat mieszkał i pracował w Nowym Jorku, do dziś prowadzi własne studio Modus Design. Prof. Marek Cecuła poprowadzi wykład „Design na tle tradycji” w Szkole Wnętrz i Przestrzeni (piątek, 6 listopada, godz. 13.15).

Kolejnym gościem Zaprojektowanych będzie prof. Władysław Pluta, wykładowca krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Kojarzony jest głównie z plakatem, zajmuje się również grafiką książkową, projektowaniem czasopism, systemów identyfikacji wizualnej, folderów, znaków, a także grafiki artystycznej. Prof. Władysław Pluta poprowadzi wykład wykład na temat grafiki artystycznej w Szkole Wnętrz i Przestrzeni (piątek, 6 listopada, godz. 11.45).

Filip Springer jest reporterem i fotografem. Jego książka reporterska „Miedzianka. Historia znikania” (wyd. Czarne 2011) znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike, finale Nagrody Literackiej Gdynia i finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. W czasie Zaprojektowanych poprowadzi master class w Prodesigne (sobota, 7 listopada, godz. 13). „Dla fotografów ta nieokreśloność architektury jest wielkim wyzwaniem, jak bowiem fotografować coś czego sami twórcy nie do końca umieją nazwać. Aparat fotograficzny w pisaniu nowych definicji architektury jest właściwie bezradny, doskonale sobie jednak radzi, w rękach fotografa, w jej poznawaniu” – mówi Filip Springer.

Zuzanna Skalska, która na co dzień mieszka w Holandii, to jedna z najważniejszych osób zajmujących się analizą trendów. Od wielu lat współtworzy Dutch Design Week w Eindhoven, jedno z najważniejszych tego rodzaju wydarzeń na świecie, wykłada na Uniwersytecie Technicznym TU/e, prowadzi agencję 360 Inspiration. W czasie Zaprojektowanych poprowadzi master class w siedzibie Prodesigne (ul. Składowa 22), który jest współorganizatorem Krakowskich Spotkań z Dizajnem (spotkanie w sobotę, 7 listopada, o godz. 11).

„W swojej prezentacji pokażę 4 możliwe scenariusze tego jak zmieni się służba zdrowia i stan naszego zdrowia i jaki mieć to będzie wpływ na projektowanie przestrzeni, produktu i usług. Każdy z tych scenariuszy może być inspiracją dla każdego architekta i projektanta” – mówi Zuzanna Skalska.

Niezwykłe wydarzenie odbędzie się również w nowym budynku Crickoteki (ul. Nadwiślańska 2-4). W sobotę, 7 listopada, w godz. 18-20, z inicjatywy Prodesigne, odbędzie się zwiedzanie tego niezwykłego budynku z udziałem jego projektanta Piotra Nawary. Jest on absolwentem ASP w Krakowie, przedstawicielem Giugiaro Design w Polsce, założycielem zespołu projektowego nsMoonStudio.

W niedzielę, 8 listopada, odbędą się Targi Dizajn & Wnętrze (godz. 11-19, Stara Zajezdnia, ul. św. Wawrzyńca 12).

W siedzibie Szkoły Wnętrz i Przestrzeni można wziąć udział także w branżowych wykładach na temat dizajnu Agnieszki Polkowskiej (autorki bloga Trendspot.pl), Marii Podobińskiej (autorki bloga ProsteWnetrze.pl), Jerzego Osiki (Promedia), Moniki Grojec (Kwadrat Design Studio), Magdaleny Borysławskiej (Dywanowy.com) czy Anny Osik (AFIB Vistula).

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny (poza warsztatami Carol Morgan i Drew Plunketta), wymagane są wcześniejsze zapisy.

Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem to festiwal dobrego dizajnu i wnętrza, skupiony na prezentacji polskich projektantów i producentów. Wydarzenie okazało się dużym sukcesem w 2014 roku, odwiedziło je 5000 osób. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 6-8 listopada 2015 w Krakowie. Głównym organizatorem jest Szkoła Wnętrz i Przestrzeni (www.ksa.edu.pl), a współorganizatorami – Prodesigne, MyHome.pl, Fundacja Piękna Polska oraz KOŁO.

 

Szczegóły: www.zaprojektowani.com.pl

© 2010-2017 Design It Poland created by Kuka Design

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?